Menina d'Uva
Puur en simpel
Een studentenjob in een wijnbar leidde haar tot stages op wijndomeinen en uiteindelijk een opleiding wijnmaken in Dijon.
En dan, in 2017, ging ze terug naar het dorp van haar ouders in Portugal om er wijn te maken.
Aline werkt met wijnstokken die decennia geleden zijn geplant, maar die niet langer worden gewaardeerd door de eigenaren. Ze doet al het werk organisch en met de hand.
De oogst wordt verwerkt zonder toevoeging van gisten of enzymen. Na de fermentatie rijpen de wijnen tot juli in roestvrijstalen vaten en worden ze vervolgens gebotteld zonder klaring of filtratie.
Aline voegt tijdens het bottelen slechts een minimale dosis sulfiet toe. Als gevolg hiervan vermijdt ze ook de aroma's waardoor sommige wijnliefhebbers afzien van natuurlijke wijn.
Andere wijnen van Menina d'Uva Alle wijnen van deze producent 
-
Palomba, Menina d'Uva 2020
Menina d'Uva | 75cl
Aline Domingues, het meisje (Menina) van Uva, kiest resoluut voor een 100% natuurlijke aanpak... Meer
in mandje: € 19,84
-
Liquen, Menina d'Uva 2020
Menina d'Uva | 75cl
Liquen is het portugese woord voor korstmos. Het is de perfecte metafoor voor het wijnproject... Meer
in mandje: € 19,84
-
Ciste, Menina d'Uva 2020
Menina d'Uva | 75cl
De wijn is een creatie van nieuwkomer met stip, Aline Domingues. Zij maakt schitterend pure... Meer
sold out; 2021 in stock 8/2021